Divize C: Naděje Grizllies pohasínají, série Dallasu pokračuje!

První turnaj tohoto týdne hostily Domažlice, které v pořadatelství vystřídaly Strakonice. Prezentovaly se týmy podobnými výkony jako v prvním kole? Nebo se snad karta obrátila?

Dnes jsme opět byli svědky neuvěřitelných výkonů všech hráčů. V prvním zápase se nám předvedli dnes domácí hráči San Antonio Spurs (ZŠ Domažlice) a Dallas Mavericks (ZŠ Švihov). Byl to urputný boj od začátku do konce. Týmy nastupovaly do poslední čtvrtiny s rozdílem pouhých 4 bodů pro domácí Spurs, ale i přes převahu a snahu domácích fanoušků dokázali borci z Dallasu zápas otočit a urvat vítězství 41:35. Zde se dá opravdu mluvit o vítězství vůle!

Ke druhému utkání nastoupili mistři z loňského roku Memphis Grizzlies (ZŠ J. K. Tyla z Písku) proti New Orleans Pelicans (ZŠ Holýšov). Utkání ze začátku vypadalo velmi jednoznačně. V prvním poločase totiž pelikáni nedovolili medvědům vsítit ani jeden jediný koš, proto na tabuli svítilo hrozivé skóre 28:0. V druhé půlce však medvědi zabrali a zkusili pelikány v tomto zvířecím souboji potrápit. New Orleans si však výhru vzít nenechali a vyhráli nakonec jasně 48:12. Další zápas proti sobě svedl Dallas Mavericks (ZŠ Švihov) a Houston Rockets (Strakonice). Soupiska Houstonu se drží názvu svého týmu a je plná mladých raket – slečen, které se rvou o každý míč. Slečny ale neměly tak ostré lokty jako soupeři a prohrály v poměru 54:12.

Druhou polovinu zápasů dnešního hracího kola Divize C otevřeli Memphis Grizzlies, kteří nastoupili proti San Antonio Spurs. Medvědi se jak vidno probudili ze zimního spánku, ale až ve druhém poločase, kdy v poslední čtvrtině soupeře dokonce přehráli 8:6. Na celkové vítězství jim to bohužel nestačilo a zápas skončil ve prospěch Spurs výsledkem 46:16. Pro Grizzlies se jednalo o 5 porážku v soutěži a jejich šance na postup jsou již pouze v oblasti teorie. Nejvíce nastřílených košů padlo v následujícím zápase mezi New Orleans Pelicans a Dallas Mavericks. Dallas tímto zápasem prodloužil svou neporazitelnost na 6 zápasů výhrou 51:28. V posledním zápase na sebe narazily týmy San Antonia a Houston Rockets. I přes velikou snahu rakeťáků vyhrálo San Antonio, které předvedlo lepší výkon a přesnější střelbu na koš. Výsledek 44:20 pro San Antonio uzavřel dnešní krásný basketbalový den.

Poslední kolo Divize C se odehraje za 14 dní a to 15.11.2017 opět ve Strakonicích.