Konec základní části!

Máme to za sebou! Všechna hrací kola základní části  Jr. NBA League 2017 jsou minulostí a známe jména týmů postupujících do Play-off. Rozluštění posledních tajenek nám odkrylo dnešní poslední hrací kolo Divize C ve Strakonicích. Jak je už zde zvykem, o fanoušky a hlasitou podporu nebyla nouze.

Časně z rána nastoupily domácí rakety z Houstonu (ZŠ F.L. Čelakovského) proti medvědům ze ZŠ J.K. Tyla z Písku (Memphis). Do poločasu to byl vyrovnaný boj, ale zástupci týmu Memphis Grizzlies v druhé půli zabojovali a to jim pomohlo k zisku prvního vítězství v ročníku (40:24), na které tak dlouho čekali. Následně nastoupily týmy New Orleans Pelicans (ZŠ Holýšov) a San Antonio Spurs (ZŠ Komenského), které díky dosavadním výsledkům mohly bojovat o postup do Play-off. Domažlice první čtvrtinu prospaly a nedaly jediný koš, přesto se dokázaly rozehrát a v poslední čtvrtině otočily vývoj celého zápasu a díky tomu berou dva body za vítězství 35:24. Zajišťují si tak postup a možnost bojovat o Finále Jr.NBA. V dalším zápase nebylo o čem diskutovat, favorit byl jasný – Dallas Mavericks (ZŠ Švihov), který vévodí tabulce. Soupeřem byl Memphis Grizzlies, který se před favoritem sklonil po výsledku 46:16.

Dnešní čtvrtý zápas svedl proti sobě týmy New Orleans Pelicans a Houston Rockets. I přes dobrý začátek týmu Houston Rockets a hlasitou podporu fanoušků tým v červeném nedokázal zvítězit. Poslední čtvrtina byla zcela v režii pelikánů, kdy odskočili na rozdíl 20 bodů a zvítězili 36:16. Následně do zápasu nastoupil Dallas Mavericks, pro které to bylo poslední utkání základní části. Mohli tak už pouze potvrdit svou dominanci, což také udělali a zvítězili 44:20. Tím pádem se s nimi uvidíme příští pondělí v Praze na Finále Západní konference.

Šestý zápas nám nabídl vyrovnaný boj týmů Memphis Grizzlies a New Orleans Pelicans. Oba týmy měly své postavení v tabulce již jasné, takže si mohly zahrát hezký basketbal bez nervů. Vítězně z tohoto souboje vyšel tým pelikánů (22:12). Na úplný závěr se střetli Houston Rockets a San Antonio Spurs, kteří svým vítězstvím potvrdili, že patři do nejlepší osmičky Západní konference a zvítězili 47:26.

Dnes byli také vyhlášeni nejužitečnější hráči z jednotlivých týmů této divize.

Houston Rockets: Chalupová Veronika

San Antonio Spurs: Paidar Jiří

Memphis Grizzlies: Křesina Adam

Dallas Mavericks: Klepal Mikuláš

New Orleans Pelicans: Syrovátka Tomáš

Postupujícími týmy z Divize C do Pla-off Zapadní konference jsou tedy Dallas Mavericks a San Antonio Spurs!