Děčín a Brno: v Play-off bude plno!

Další hrací den přinesl uzavření hned dvou divizí, konkrétně Divize A – Severní Čechy, která byla uzavřena v Děčíně a Divize E – Jižní Morava, která se opět hrála v Brně. Kdo další může stále snít sen o letošním titulu?

Obě divize, které dnes finišovaly, jsme zvládli ve dvou hracích dnech v rámci divize. Průběh obou dnešních turnajů vypadal následovně.

Pekelná jízda v Děčíně

Vzhledem k faktu, že se dnes v Děčíně muselo odehrát 10 zápasů, utkání byla rozvržena jednak do Sportcentra, kde hraje své domácí zápasy BK Armex Děčín a také do nedaleké ZŠ Miroslava Tyrše. Všem organizátorům dnešního turnaje musíme vyseknout poklonu, hráči a hráčky měli možnost si vyzkoušet, jaké je to hrát před ligovou kulisou. Zápasy byly doprovázeny bubeníky, hlavní hala byla po celou dobu turnaje zaplněná až po střechu a punc všemu dodávaly místní roztleskávačky a maskot.

Jak už to tak bývá, v každé divizi jsou povětšinou dva týmy, které se přetlačují o první místo. V Divizi A jde o ZŠ K. Jaroše z Loun (Denver Nuggets) a ZŠ Mírová z Ústí nad Labem (Portland Trail Blazers). Denver se s tím dnes vskutku nepáral a skupinu uzavřel bez ztráty bodu. V posledním utkání proti Minnesotě Denveru hrozila ztráta bodů, ale v prodloužení nakonec srdnatě bojující domácí borce udolal. Poradí si stejně snadno i se soupeři v Konferenčním finále?

Celý den, během kterého se v halách vystřídalo na šest stovek diváků, byl k vidění skvělý basket. Všechny týmy jely opravdu na krev a vyhecováni publikem předváděly to nejlepší ze svého umění. Hnacím motorem v zádech pro ně byli i hráči A týmu místního ligového klubu, kteří své možné budoucí nástupce celý den bedlivě pozorovali a po skončení turnaje předali ceny našim účastníkům.

Konečná tabulka mluví jasně. Do vyřazovací části postupuje Denver z prvního místa a Portland ze druhého. Na třetím místě skončila Minnesota, která si však na finální verdikt o svém postupu musí počkat až do 15. listopadu, kdy bude uzavřena Divize C, poslední divize Západní konference. Oklahoma City Thunder (ZŠ Písečná, Chomutov) a Utah Jazz (ZŠ Východní, Varnsdorf) dávají turnaji po nadšených výkonech bohužel vale.

Jižní Morava dodá do Play-off dva týmy

Současně s posledním hracím kolem v Děčíně probíhalo i druhé závěrečné kolo Divize E v Brně. Kvůli odstoupení Atlanty (ZŠ Mutěnická z Brna) se zde sešly pouze 4 týmy. Dnes tedy bylo v plánu 6 zápasů, které rozhodly o tom, které 2 týmy se zúčastní Play-off a budou bojovat o možnost zahrát si Velké finále Jr. NBA.

K rannímu zápasu nastoupili Washington Wizards (ZŠ TGM, Blansko) a Miami Heat (ZŠ nám. Svornosti, Brno). Oba týmy se ze začátku rozkoukávaly a v poločase bylo skóre vyrovnané, ale Miami Heat v druhé půli zabralo a svým soupeřům pěkně zatopilo. Výhrou 38:16 si připsalo dva body do tabulky. Další dva zápasy se nesly v podobném duchu. Do obou zápasů nastoupili hráči Orlanda Magic (ZŠ Na Pražské z Pelhřimova), kteří pokračují ve své neporazitelnosti a oba zápasy vyhráli vysokým rozdílem rozdílem. Oba soupeři, jak Washington Wizards, tak Charlotte Hornets (ZŠ Uherský Brod) se stěží dostali na hranici 10 bodů a s našlapaným soupeřem z Orlanda nedokázali udržet krok.

Druhou půli dnešních zápasů otevřel souboj Miami Heat a Charlotte Hornets. Zde jsme mohli vidět souboj týmů z opačných konců tabulky. Hráči Charlotte Hornets srdnatě bojovali, ale s jejich výpadky ve druhé a čtvrté čtvrtině, kdy nedali ani jeden bod, byl zápas rozhodnutý. Miami Heat tedy zvítězilo poměrem 30:10. Do dalšího zápasů nastoupily týmy ze spodku tabulky, kde se hráči mohli poprat o bronzové místo v tabulce, avšak ne postupové. Hráči Washington Wizards i Charlotte Hornets předvedli krásný basketbal a nám je líto, že se s nimi musíme rozloučit. Nakonec třetí místo v Divizi E vybojovalo družstvo hájící barvy Tomáše Satoranského. Poslední zápas mezi Miami Heat a Orlandem Magic začal pěkně zostra, protože se bojovalo o první místo v tabulce. Mohli jsme vidět hromadu tvrdých faulů. Hráči si nedarovali jediný míč zadarmo a po třetí čtvrtině byl rozdíl jediný bod.  Minutu před koncem utkání tomu nebylo jinak a všem v hale stály chlupy na zádech, kdo vlastně tento souboj vyhraje. Orlando v posledních vteřinách ukázalo svoji kvalitu a zvítězilo 33:28.

Do nejlepší čtyřky Jihomoravské Divize E patří Neděla Šimon z Charlotte Hornets, Kučera Štěpán z Orlanda Magic, Václav Cápek hrající za Washington Wizards a jediná dívka, kterou je Ema Rychtecká z Miami Heat.

V Konferenčních finále se opravdu bude na co koukat. Výsledky dnešních zápasů najdete v sekci Hrací plán. Kompletní tabulky pak zde.